przejdź do Sochaczew.pl
82073 odwiedzin
„Miłość wieku złotego” - wykład dla seniorów

29 sierpnia świetlica Dziennego Domu wypełniła się seniorami zainteresowanymi wykładem psychologa klinicznego mgr Igora Siedleckiego, który tym razem mówił o miłości wieku złotego i jej potrzebie.

Był to kolejny wykład w realizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym” Z Sercem Do Wszystkich” zadaniu publicznym wspieranym przez Burmistrza, pt. „Wiem jak żyć, by lepiej żyć”, mającym na celu promocję zdrowego stylu życia i poprawę jakości życia osób starszych. Psychoedukacja pozwala na lepsze zrozumienie swoich potrzeb, przynosi wiedzę na temat potrzeb innych ludzi, pozwala na lepszą komunikację, pełniejsze funkcjonowanie na poziomie jednostki, rodziny, społeczeństwa. Wykładowca przybliżył kilka teorii dotyczących miłości, której głównymi czynnikami są: namiętność, intymność, zaangażowanie. Podkreślał konieczność otwartości na potrzeby drugiego człowieka ale także potrzebę własnej satysfakcji, by uczucie nie prowadziło do frustracji. Zachęcał do bliskości, wyrozumiałości, do pielęgnowania uczuć. Uznał, że w wieku starszym jest czas na miłość nie gorszy jak w młodszych latach.

Wykład połączony był z wystawą prac pensjonariuszy Dziennego Domu: Pan Zbigniew Sykurski prezentował 10 prac olejnych a Pan Klemens Korczyński kilkanaście prac w ołówku.

Spotkanie zakończyło się dyskusją przy kawie i deserze.

Organizatorzy dziękują grupie młodzieży z Gimnazjum nr 2, która pomagała przy przygotowaniu spotkania i bufecie.

 

 

A A A
02.09.2013
godz.14:39
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość