przejdź do Sochaczew.pl
81903 odwiedzin
Kolejne spotkanie w DDPS z cyklu "Ludzie z pasją"

W ramach cyklu spotkań „Ludzie z pasją”  w dniu 17 lipca pensjonariusze Dziennego Domu gościli Panią Annę Bojanowską – autorkę czterech książek: „Nie przegrać życia” -  proza dla dorosłych, „Jeśli kochasz” i „Rozwinąć skrzydła” – poezja dla dorosłych i wydane w 2014r  dla dzieci pisane wierszem „Bajeczki ze zwierzęcej teczki”. Autorce towarzyszyli  wiolonczeliści: 9-cio letnia Julia Pujalis i 6-cio letni Stephen Pujalis, którzy  wykonali kilka utworów  podczas spotkania autorskiego.

Pani Anna przeczytała kilkanaście swoich wierszy, bardzo osobistych, przepełnionych emocjami, refleksją, mądrością życiową. Oszczędne w słowach, zwięzłe, niezwykle poruszające utwory wywoływały u wielu słuchających w skupieniu osób głębokie przeżycia, wycisnęły niejedną łzę. Dla wielu słuchaczy postawa Pani oceniana jest jako niezwykłe bohaterstwo .Mimo fizycznych ograniczeń, zmagania się z bólem znajduje radość życia, optymizm i głęboką wiarę . Swoją postawą, dzielnym zmaganiem się z przeciwnościami daje innym ludziom przykład jak można pięknie żyć, robić coś dobrego , cenić dar życia . Autorka tak mówi osobie  „Urodziłam się w Sochaczewie i z tym miastem związana jestem do dziś. Moja droga  z pisaniem zaczęła się , gdy zachorowałam w młodości na RZS. Szukając dla siebie miejsca w tej nowej rzeczywistości zaczęłam przelewać na papier moje myśli, które pomagały mi zapomnieć o chorobie, bólu i cierpieniu. Pozwoliły również uniknąć rozpaczy i znaleźć radość życia.  Dziś jestem osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku, ale czuję się szczęśliwa. Mimo przeciwności losu nie załamuję się. Z natury jestem  wrażliwą, pogodną osobą, która  kocha świat i ludzi. Uważam, że nie warto marnować czasu na smutki i żale. Skoro życie jest cennym darem danym człowiekowi od Boga, to warto zrobić  w nim coś dobrego i interesującego. Dlatego moją pasją stało się pisanie opowiadań, bajek  dla dzieci, wierszy”. Prezentowana przez autorkę postawa życiowa może zmienić myślenie wielu z nas o swojej sytuacji, podejście do przejściowych często trudności i ograniczeń, które wyolbrzymiamy usprawiedliwiając  swoją bierność, egoizm, zamykanie się na problemy innych  ludzi.

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Bojanowskiej i młodym muzykom za poruszające, pełne wzruszeń i refleksji  spotkanie wierząc, że wkrótce ponownie będziemy ich gościć w Dziennym Domu.

 

A A A
17.07.2019
godz.07:21
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość