przejdź do Sochaczew.pl
82075 odwiedzin
REPREZENTACJA SOCHACZEWA NA MAZOWIECKIM FESTYNIE W SOCZEWCE „ZDROWY I AKTYWNY SENIOR”

18 maja pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej pod opieką Jadwigi Orczyk-Miziołek po raz kolejny wzięli udział w integracyjnej imprezie sportowej „Zdrowy i Aktywny Senior” organizowanej przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Festyn ma charakter sportowo-rekreacyjny, promuje zdrowy styl życia, daje możliwość korzystania z badań, konsultacji medycznych, edukuje w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy, zachęca do aktywności fizycznej seniorów.

            Podczas festynu nasi reprezentanci wystąpili w programie „Senior na sportowo” z wierszami i piosenkami zachęcającymi do aktywności. Gościnnie „w naszych barwach”  na scenie wystąpił także pan Fabian Filipiak ze swoja autorską piosenką pt. „Koszykarka”.

            Nasi seniorzy – sportowcy-  rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych i rekreacyjnych ,osiągając wspaniałe wyniki i zostali nagrodzeni medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Najstarszym zawodnikiem zawodów był nasz reprezentant - pan Władysław Wilczek (92 lata), który próbował swoich sił w wielu konkurencjach, a w strzelaniu z łuku zdobył nawet srebrny medal. - Brawo Panie Władysławie!

            Udział w festynie był możliwy dzięki sfinansowaniu transportu do Soczewki ze środków Samorządu Miejskiego, za co wyrażamy gorące podziękowania.

NASI MEDALIŚCI: 

  1. Fabian Filipiak – 4 medale: 3 złote w dyscyplinach  – skok w dal, strzelanie z łuku, bieg na 40 m; brązowy - rzut kulą,
  2. Krystyna Kosieradzka – 3 medale: złoty  - dart (rzut lotkami do tarczy); srebrny – skok w dal; brązowy – bieg na 40 metrów
  3. Stanisława Radkowska – 2 medale: srebrny – rzut kulą; brązowy – wioślarstwo
  4. Władysław Wilczek  - 1 medal: srebrny - strzelanie z łuku,
  5. Marek Rogowski – 1 medal: brązowy – dart (rzut lotkami do tarczy).
A A A
20.05.2019
godz.07:32
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość