przejdź do Sochaczew.pl
78060 odwiedzin
Obchody Dnia Niepodległości w Dziennym Domu.

Obchody kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę Niepodległości świętujemy w Dziennym Domu bardzo uroczyście. I tak było w przeddzień 98 rocznicy. 10 listopada w odświętnie udekorowanej świetlicy Domu spotkali się pensjonariusze, ich znajomi i przyjaciele aby wspólnie obejrzeć i wysłuchać okolicznościowy program słowno – muzyczny przygotowany przez pracowników Domu – P. Małgorzatę Gajewską i Pana Arkadiusza Mamcarza.

Na wstępie -  dyrektor Domu – Teresa Michałowska powitała serdecznie stałych bywalców i zaproszonych gości wśród których była P. Zofia Berent – dyrektor MOPS-u, Pani Agnieszka Poryszewska – redaktor „Ziemi Sochaczewskiej”, członkowie Stowarzyszenia „Włókienko”, wolontariusz Jerzy Kocimski i zaprosiła grupę pensjonariuszy Domu do zaprezentowania okolicznościowego programu. Na początek wszyscy obecni odśpiewali hymn, następnie seniorzy przedstawili drogę Polski do niepodległości podkreślając męstwo, niezłomność, ofiarność pokoleń naszych rodaków, którzy przez 123 lata niewoli nie stracili wiary, języka, tradycji i nadziei na wolną, niepodległą ojczyznę. Na zakończenie programu pensjonariusze zaśpiewali Rotę.

Następnie wystąpiła grupa seniorów ze Stowarzyszenia „Włókienko”. Zabrzmiały pieśni patriotyczne z akompaniamentem Pana Arkadiusza. Dopełnieniem spotkania była prelekcja Pana Jerzego Kocimskiego, który podkreślił zasługi wielu bohaterów narodowych w walce o wolność naszego kraju.

Główną oprawę uroczystości stanowił portret Marszałka Józefa Piłsudskiego w towarzystwie flagi biało czerwonej, wypożyczony przez Zbigniewa Sykurskiego.

Po oficjalnej uroczystości przyszedł czas na słodki poczęstunek i wspólne śpiewanie znanych, patriotycznych pieśni.

A A A
12.11.2016
godz.07:53
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość