przejdź do Sochaczew.pl
72880 odwiedzin
Sprawni seniorzy

W zorganizowanej 18 czerwca w Dziennym Domu Pomocy Społecznej rywalizacji sportowej wzięły udział reprezentacje seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Związku Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenia Emerytów „Włókienko” i Pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Zawody i piknik sportowo-rekreacyjny zorganizowało przy finansowym wsparciu Burmistrza Miasta Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich” w partnerstwie z Dziennym Domem Pomocy Społecznej i Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Sportowo-Integracyjnymi. Projekt „Sport + rekreacja = integracja” zrealizowany został w ramach zadania publicznego wspieranego przez Burmistrza Miasta „Organizowanie zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w celu rozpowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych”.  Rywalizowano w następujących dyscyplinach: rzuty do kosza, rzuty do celu, marsz z piłką po torze z przeszkodami, bieg z jajkiem z przeszkodami, łowienie ryb. Obecni wśród uczestników: – Marek Fergiński - Z-ca Burmistrza, Joanna Kamińska – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia, dyrektorzy placówek pomocowych , przedstawiciele mediów, aktywnie uczestniczyli w zmaganiach sportowych i ruchowych zabawach integracyjnych. Od strony medycznej imprezę zabezpieczała Pani Janina Szygalska - Kierownik NZOZ. Sędzią głównym była Pani Krystyna Kolk – mgr wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 2, której pomagali uczniowie tej szkoły. Licznie przybyli zaprzyjaźnieni z Dziennym Domem wolontariusze – młodzież gimnazjalna z opiekunem Joanną Adamiak, którzy sprawnie pomagali w zorganizowaniu pikniku ,sprzątaniu sprzętów i uporządkowaniu terenu.  Sędzia podsumowując wyniki poszczególnych drużyn stwierdziła, że walka była wyrównana a sprawność i kondycja seniorów – lepsza jak przed rokiem. Z-ca Burmistrza wręczył przedstawicielom drużyn dyplomy i cenne nagrody rzeczowe: po dwa komplety kijków do marszu nordic walking, dyski do frisbee i słodycze od Mars Polska. Po zakończeniu zawodów Teresa Michałowska – dyrektor DDPS zaprosiła wszystkich na wojskową grochówkę, gorące kiełbaski i kaszankę oraz słodki deser. Posileni uczestnicy Pikniku rozpoczęli tańce w świetlicy Domu przy akompaniamencie Pana Mirka i Fabiana, którzy nieodpłatnie bawili seniorów.

Przedstawiciele starszej generacji kolejny raz udowodnili, że czas obchodzi się z nimi łagodnie , bo systematyczna aktywność wzmacnia ciało i ducha. 

Organizatorzy serdecznie dziękują władzom Miasta za wsparcie finansowe, oraz wszystkim świadczącym pomoc rzeczową i organizacyjną.

A A A
20.06.2014
godz.08:16
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość