przejdź do Sochaczew.pl
72881 odwiedzin
Gościliśmy w Gimnazjum Nr 2

Na zaproszenie Dyrektora Gimnazjum Nr 2 – Pani Teresy Zawisza- Chlebowskiej, Pani Joanny Adamiak i jej młodych wolontariuszy, w dniu 6 grudnia grupa seniorów z Dziennego Domu odwiedziła Gimnazjum. Okazją do spotkania z zaprzyjaźnioną Placówką był Dzień Wolontariusza i Mikołajki. Młodzież z Gimnazjum od dłuższego czasu pracuje w ramach wolontariatu z Pensjonariuszami Domu poświęcając swój czas, energię i umiejętności. W czasie ostatnich wakacji młodzi ludzie spędzili w Dziennym Domu ponad 600 godzin ucząc seniorów obsługi komputera, uczestnicząc w aktywizacji fizycznej i umysłowej. Wspólne przebywanie zaowocowało lepszym poznaniem się i zrozumieniem, potrzebą dalszych kontaktów.

Mieliśmy okazję obejrzeć prezentację dokumentującą dokonania wolontariuszy z Gimnazjum Nr 2.

Młodzież zaprezentowała także ambitną i wzruszającą inscenizację o powstawaniu i burzeniu murów ,które dzielą dorosłych i młodych. Dyrektor Dziennego Domu podziękowała za zaproszenie, gratulowała sukcesów wychowawczych owocujących pięknymi postawami młodzieży i zapraszała uczniów do włączania się w działania wolontariackie na rzecz seniorów.

Seniorów zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy i do zwiedzania Szkoły. Byliśmy pod wrażeniem ciepłego przyjęcia a także warunków, w jakich przebywają uczniowie Gimnazjum, szczególnie wyposażenia  klas integracyjnych.

Wolontariuszom oraz ich Opiekunom serdecznie dziękujemy życząc satysfakcji z angażowania się w pomoc dla potrzebujących oraz wielu sukcesów i pomyślności w życiu.

 

A A A
06.12.2013
godz.10:39
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość