przejdź do Sochaczew.pl
72879 odwiedzin
Babcie i Dziadkowie świętowali w Dziennym Domu

21 stycznia Pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej i seniorzy - przedstawiciele Koalicji Na Rzecz Aktywizacji i Pomocy Osobom Starszym uroczyście obchodzili Dzień Babci i Dziadka na spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Domu przy Al.600-lecia 90. 
Spotkanie zaszczycili : Burmistrz Miasta – Piotr Osiecki, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Stanisław Wachowski, Wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej – Bogumił Czubacki, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Działalności Gospodarczej – Katarzyna Kajak,Dyrektor MOPS – Zofia Berent, Dyrektor ŚDS – Joanna Majewska, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w Koalicji Na Rzecz Aktywizacji i Pomocy Osobom Starszym, przedstawiciele lokalnych mediów.


Na wstępie Dyrektor DDPS – Teresa Michałowska powitała przybyłych Gości i młodych artystów z Przedszkola Aniołów Stróżów z siostrą przełożoną Mariettą Chlebus, siostrą dyrektor – Ewą Marią Ołaza i opiekunem – Katarzyną Łyszczyńską .
Następnie przedstawiła artystów – uczniów kl. „0.C” i kl.” I.E.” pod opieką p.Moniki Przydworskiej i p.Barbary Milewskiej , po czym oddała głos Burmistrzowi – Piotrowi Osieckiemu. 
Zwracając się do zgromadzonych seniorów, Burmistrz w ciepłych słowach odniósł się do ról babć i dziadków pełnionych w rodzinach, podkreślił ich znaczenie w wychowywaniu młodych pokoleń, życzył dużo zdrowia, miłości wnuków i radości z ich obecności. 
Życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności dla biologicznych i „przyszywanych” babć i dziadków przekazała również Dyrektor Domu.
Nadszedł czas na występy artystyczne, które rozpoczęły przedszkolaki prezentacją jasełek. Profesjonalnie, z dziecięcym wdziękiem, bez cienia tremy zaprezentowały się w rolach Świętej Rodziny, Trzech Króli, Pastuszków i Dzieci składających dary przed Dzieciątkiem. Widownia podziękowała młodym artystom gromkimi brawami a Burmistrz i Wiceprzewodniczący Rady – koszami słodyczy. Seniorzy i kucharki DDPS również łakociami wyrazili wdzięczność za piękne przedstawienie.
Następnie w okolicznościowym repertuarze zaprezentowały się dzieci ze Szk. Podst. Nr 4. W formie wierszy i piosenek wyrażały pochwałę dla babć i dziadków za ich obecność, miłość, codzienną opiekę i poświęcenie, życząc im długich lat w zdrowiu i radości.
Wzruszona widownia dziękowała brawami a seniorzy i przedstawiciele władz Miasta, łakociami.
W dalszej części spotkania zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek i do wspólnej zabawy. Seniorzy śpiewali biesiadne piosenki, tańczyli przy akompaniamencie Zespołu „Senior Band” wspieranego przez Panią Jolantę Kawczyńską – Kierownika MOK w Boryszewie. Uczestnicy spotkania podkreślali, że wspólna zabawa pozwala zapomnieć o samotności, dolegliwościach i zapobiega „ zardzewieniu”.

Dyrektor Dziennego Domu składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego spotkania . Serdeczne dziękuje Dyrektorowi ZKM za nieodpłatny, bezpieczny transport dzieci , Dyrektor MOPS za użyczenie sprzętu nagłaśniającego.

A A A
24.01.2011
godz.21:07
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość