przejdź do Sochaczew.pl
72881 odwiedzin
Sportowo-rekreacyjny piknik seniorów

29 maja w siedzibie Dziennego Domu Pomocy Społecznej odbył się piknik sportowo- rekreacyjny „Seniorzy – na Start”.  Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe zrezygnowano z zaplanowanych rozgrywek na terenie obiektów sportowych Gimnazjum, z marszu nordic walking i planowanego przemarszu uczestników pikniku.

Realizatorem zadania publicznego „ Organizowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych „ wspieranego przez Burmistrza Miasta było Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich”. Partnerem przedsięwzięcia był Dzienny Dom Pomocy Społecznej i Gimnazjum Nr 2 w Sochaczewie.

Do siedziby Dziennego Domu przybyli reprezentanci Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Włókienko” i Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz niezrzeszeni seniorzy – mieszkańcy Sochaczewa. Zaproszenie przyjęli reprezentanci samorządu : Pan Marek Fergiński – Z-ca Burmistrza, Pani Joanna Kamińska - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia , Pani Teresa Zawisza- Chlebowska - Dyrektor Gimnazjum Nr 2, Pani Zofia Berent – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej , Pani Ewa Lembke – Dyrektor Żłobka Miejskiego, przedstawiciele lokalnych mediów.

Młodzież reprezentowała grupa gimnazjalistów pod opieką nauczyciela w-f Pani Krystyny Kolk, która przewodniczyła składowi sędziowskiemu podczas rozgrywania konkurencji sportowych.

Piknik uświetniły występy grupy Lombelico del Mondo pod kierunkiem Pana Jana Wierzchowskiego.

Zawodników i gości przywitała V-ce Prezes Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich” - Pani Agnieszka Parzydeł dziękując Burmistrzowi za wsparcie finansowe programu „Seniorzy – na start”i życząc wszystkim uczestnikom sukcesów w sportowych zmaganiach i dobrej zabawy podczas pikniku.

Reprezentanci poszczególnych środowisk seniorów zmagali się w następujących konkurencjach: strzał do bramki, rzut woreczkiem do celu, rzut do kosza, przetaczanie piłki. Do każdej ekipy włączali się również gimnazjaliści. O dobre wyniki walczyli również członkowie grupy Lombelico del Mondo i drużyna „reszta świata” składająca się z przedstawicieli samorządu, dyrektorów miejskich jednostek i członków Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich”. W strzelaniu do bramki bezkonkurencyjna okazała się ekipa Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów a w rzutach do kosza i do celu zwyciężyli reprezentanci Dziennego Domu Pomocy Społecznej. W przetaczaniu piłki najlepsi okazali się reprezentanci Uniwersytetu Trzeciego Wieku i reprezentacja „reszty świata”. Wszyscy bawili się znakomicie, rywalizacja sportowa wyzwoliła dodatkową energię a nad bezpieczeństwem w punkcie medycznym czuwała pielęgniarka Pani Elżbieta Brodala.

Dyplomy i słodkie upominki dla poszczególnych reprezentacji wręczył Pan Marek Fergiński a od Pani Joanny Kamińskiej seniorzy otrzymali jabłka z wygrawerowanym herbem i napisem : Sochaczew dla zdrowia. W wystąpieniu Z-ca Burmistrza poinformował o katalogu ulg i uprawnień wynikających z "Sochaczewskiej Karty Seniora"- programu przyjętego uchwałą Rady Miejskiej na sesji w dniu 28 maja 2013r. 

Po obiedzie uczestnicy pikniku śpiewali popularne piosenki przy akompaniamencie akordeonisty Pana Jacka Brzozowskiego i tańczyli przy muzyce z dawnych lat prezentowanej przez pensjonariusza Domu – Pana Jana Błaszczyka.

Użyczenie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej sprzętu nagłaśniającego pozwoliło na dotarcie z informacją i muzyką do wszystkich uczestników.

Organizatorzy i partnerzy realizujący piknik składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania.

 

 

 

 

 

A A A
29.05.2013
godz.10:44
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość