przejdź do Sochaczew.pl
75237 odwiedzin
Prezentacja Dziennego Domu podczas Weekendu Wszystkich Pokoleń

 

Weekend Wszystkich Pokoleń w ramach Sochaczewskiego Lata był okazją do zaprezentowania aktywności kulturalnej pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Sochaczewie.

15 lipca 2012r w muszli koncertowej na podzamczu grupa seniorów z towarzyszeniem zespołu muzycznego Senior Band przedstawiła inscenizację „Szła babeczka do laseczka”. W głównych rolach wystąpili: Hanna Ukleja, Zbigniew Ukleja i Wiesław Marcinkowski. Duet Hanna Ukleja i Wiesław Marcinkowski wykonał znaną wszystkim arię z operetki „Wesoła wdówka” - Usta milczą  oraz piosenkę Kobieto...Mężczyzno. Pani Hanna z temperamentem zaśpiewała Hiszpankę. Satyryczny wiersz Józefy Juchy „Jak ja się czuję” usłyszeliśmy w interpretacji Pani Jadwigi Gałach , a utwór „Smutki i radości okresu starości” zaprezentował Pan Tadeusz Jankowski. W inscenizacji „Żuraw i czapla” wystąpili: Pani Zofia Owczarek i Pan Wiesław Marcinkowski.

Gromkie brawa jakimi nagrodzono wykonawców świadczyły o udanym debiucie seniorów.

W namiocie Pensjonariusze Dziennego Domu zaprezentowali również prace wykonane w ramach terapii zajęciowej: haft, rysunek, rękodzieło, prace z krepiny. Publiczność zaproszono również do zapoznania się z folderami z ofertą Domu oraz na degustację „domowych” ciasteczek . 

Przygotowanie programu i prezentacja odbyła się w ramach komponentu projektu „A w sercu ciągle maj” realizowanego przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Sochaczewie w partnerstwie z Krajowym Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich” . Jest to zadanie publiczne „Prowadzenie działań na rzecz promocji zdrowego stylu życia i poprawy jakości życia osób starszych” dotowane przez Burmistrza Miasta. Jednym z celów złożonego z wielu elementów projektu jest promowanie aktywności intelektualnej i kulturalnej seniorów, wzmacnianie poczucia własnej wartości, poprawa i utrzymanie sprawności fizycznej i umysłowej , rozwój zainteresowań i talentów seniorów.

 

A A A
17.07.2012
godz.11:23
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość