przejdź do Sochaczew.pl
72880 odwiedzin
Aktywność , to lepsze życie seniora

26 czerwca 2012r Pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej wraz z reprezentantami 9 stowarzyszeń i instytucji zajmujących się osobami starszymi i niepełnosprawnymi z terenu powiatu sochaczewskiego uczestniczyli w imprezie sportowo- rekreacyjnej, która odbyła się na obiektach sportowych Klubu „PROMYK” w Nowej Suchej.

Imprezę zorganizowało Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich” i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Sochaczewie z okazji Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Dziesięć ekip reprezentujących: Dzienny Dom Pomocy Społecznej z Sochaczewa, Dom Pomocy Społecznej z Młodzieszyna ,Środowiskowy Dom Samopomocy z Sochaczewa, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Sochaczewa, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Włókienko” z Sochaczewa, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Sochaczewa, Zespół Szkół Specjalnych z Erminowa, Stowarzyszenie Seniorów z Nowej Suchej, Stowarzyszenie Emerytów z Kurdwanowa i Kościelnej Góry, Stowarzyszenie „Mała Ojczyzna” z Kozłowa Biskupiego zmagało się w następujących dyscyplinach sportowych: rzuty do celu , przetaczanie piłki, bieg z przeszkodami wykazując się sprawnością , a nade wszystko poczuciem humoru. Wszystkie drużyny zostały uhonorowane dyplomami i nagrodami rzeczowymi w postaci kijków do nordic walking lub kompletami do gry w tenisa stołowego. Przedstawiciele Stowarzyszenia „Mała Ojczyzna” zapoznali uczestników z zasadami korzystania z kijków do nordic walking i przeprowadzili trening. Seniorzy zapewniali, że będą często korzystać z pomocy kijków w poprawianiu i utrzymywaniu sprawności.

Następnym punktem programu była zabawa taneczna. Do tańca przygrywał znany już nie tylko w powiecie zespół Senior Band. Biesiada z grilowanymi smakołykami i słodkościami zakończyła się w godzinach popołudniowych.

 

A A A
27.06.2012
godz.14:13
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość