przejdź do Sochaczew.pl
70918 odwiedzin
Obchody 100-lecia Niepodległej w Dziennym Domu

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości  uczczono w Dziennym Domu Pomocy Społecznej  kilkoma wydarzeniami. Od stycznia 2018 odbywały się wykłady, integracyjne lekcje historii, piknik historyczny połączony ze składaniem kwiatów na cmentarzu  w Granicy, prezentacje twórczości literackiej i malarskiej lokalnych artystów poświęcone  miłości dużej i małej ojczyzny, śpiewanie patriotycznych pieśni, dyskusyjne spotkania międzypokoleniowe . Kulminacyjnym punktem całorocznego programu obchodów Jubileuszu w Dziennym Domu było spotkanie w dniu 8 listopada  i prezentacja przez Pensjonariuszy programu słowno – muzycznego pt. Polsko – nie jesteś Ty już niewolnicą. Na uroczystości do siedziby Domu przybyli: Burmistrz – Piotr Osiecki, Z-co Burmistrza – Marek Fergiński, przedstawicielka Rady Miejskiej – Magdalena Zborowska, Naczelnik Wydziały Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia – Joanna Kamińska, dyrektorzy miejskich placówek pomocy  społecznej i żłobka miejskiego, prezesi i członkowie organizacji i stowarzyszeń pracujących z seniorami i na rzecz seniorów, przedstawiciele mediów. Zebranych w świetlicy Domu uczestników spotkania powitała Dyrektor Dziennego Domu – Teresa Michałowska podkreślając zaangażowanie Pensjonariuszy w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Następnie głos zabrał Burmistrz Piotr Osiecki dziękując seniorom za ich wkład w uświetnienie obchodów Jubileuszu, w pracę na rzecz rozwoju Kraju, dzielenie się  doświadczeniem, kultywowanie tradycji, przekazywanie następnym pokoleniom umiłowania wolnej ojczyzny i pamięci o tych , którzy za wolność przelali krew, o tych , którzy przyczynili się do odzyskania  niepodległości.

W części artystycznej, po wykonanym przez grupę wokalną Domu i uczestników spotkania hymnie narodowym, Pensjonariusze zaprezentowali program słowno-muzyczny przygotowany przez pracowników Domu : Małgorzatę Gajewską  i Arkadiusza Mamcarza, na który składały się patriotyczne utwory literackie i pieśni. Po prezentacji Pensjonariuszy trzy utwory wykonały przedstawicielki Stowarzyszenia „Włókienko”, które uczestniczą w muzykoterapii w siedzibie Domu.

Pensjonariuszka  Krystyna Kosieradzka przeczytała własny okolicznościowy wiersz, w którym w kilku frazach przedstawiła historię utraty i odzyskania przez Polskę Niepodległości a także podkreśliła obowiązek pracy, szacunku  i dbania o Ojczyznę, o rozwój, wolność, niezawisłość. A Anna Szymańska wyśpiewała napisany przez siebie tekst o miłości do małej ojczyzny. Kolejnym punktem programu było wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni przy akompaniamencie Pana Arkadiusza Mamcarza oraz słodki poczęstunek.

Organizatorami uroczystości byli:  Dzienny Dom Pomocy Społecznej i Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich” przy wsparciu Burmistrza Miasta Sochaczewa.

 

 

 

A A A
09.11.2018
godz.12:44
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość