przejdź do Sochaczew.pl
72880 odwiedzin
Pensjonariusze DDPS na Mazowieckim Festynie w Soczewce

1 września 15 osobowa grupa reprezentantów Dziennego Domu uczestniczyła w Mazowieckim Festynie „Zdrowy i Aktywny Senior”, którego głównym organizatorem było Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka” ”, a współorganizatorem Gmina Nowy Duninów. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Imprezę otworzyli prezes Mazowieckiego TKKF Jacek Bączkowski i wójt gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak, którzy powitali uczestników i życzyli wszystkim osiągnięcia dobrych wyników sportowych i wspaniałej zabawy. Do Soczewki przyjechali seniorzy z północnego Mazowsza, wśród nich reprezentacja Dziennego Domu. Festyn miał charakter sportowo – rekreacyjny. Seniorzy strzelali z łuku, walczyli z rycerzami, pływali na ergometrach, biegali, rzucali, skakali, ćwiczyli i jeszcze mieli siłę zatańczyć i zaśpiewać.  Reprezentanci Dziennego Domu przedstawili  program artystyczny przyjęty owacjami.  W zmaganiach sportowych zdobyli  wiele medali i  otrzymali także nagrody w formie piłek.

 Na terenie festynu rozstawionych zostało wiele stanowisk z konkurencjami rekreacyjnymi. Można było m.in. strzelić z wielkiej procy, rzucić ringiem na palik, spróbować wyłowić rybkę z wody, przejść slalom z popychajką (dawniej z fajerką), zobaczyć, jak pokonuje się slalom w alkogoglach, rzucić podkową, być błędnym rycerzem, czy pograć w bulle. Były też zajęcia z instruktorami: ćwiczenia z piłkami i gymstick. Zajęcia z nordic walking poprowadził Krzysztof Człapski, mistrz Polski w tej dyscyplinie.

Podczas imprezy można było zbadać  poziom ciśnienia tętniczego, skorzystać z masażu , a także zrobić diagnostykę cery. Powodzeniem cieszyła się fotobudka i porady kosmetyczne.

Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, w którym znalazł się m.in. plecak, koszulka, kubek, woda. Głodny nikt z imprezy  nie odjechał.

Nasi Pensjonariusze i pozostali seniorzy pokazali jak można rywalizować i jednocześnie  doskonale się bawić. Wrócili zauroczeni atmosferą, dobrą organizacją i serdecznym przyjęciem z  oczekiwaniem  na więcej takich wydarzeń.

Gratulujemy organizatorom i dziękujemy za zaproszenie.

 

sjonariusze

A A A
03.09.2018
godz.11:24
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość