przejdź do Sochaczew.pl
75241 odwiedzin
Świętowaliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka

Nieco wcześniej niż wynika to z kalendarza obchodziliśmy w Dziennym Domu święto Babć i Dziadków. Z uwagi na ferie zimowe , już 12 stycznia w siedzibie Domu spotkali się seniorzy z przedstawicielami najmłodszego pokolenia z Przedszkola Caritas Diecezji Łowickiej -  i Miejskiego Przedszkola Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Zaproszenie przyjęli rownież przedstawiciele władz samorządowych w osobach przewodniczacego Rady Miasta - Sylwestra Kaczmarka i burmistrza - Piotra Osieckiego. Przybyła również Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia - Joanna Kamińska, siostra dyrektor Przedszkola Caritas pw. Św Aniołów Stróżów - Ewa Ogłaza, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Miasta, przedstawiciele władz i członkowie organizacji i stowarzyszeń pracujących z seniorami oraz przedstawiciel mediów.

Przybyłych gości powitała dyrektor Dziennego Domu - Teresa Michałowska podkreślając niezwykle wdzięczną i ważną rolę dziadków w rodzinach i społeczeństwie. Burmistrz Osiecki, dzieląc się własnymi doświadczeniami w roli dziadka, wskazywał na emocje jakie towarzyszą relacjom między przedstawicielami najmłodszego i najstarszego pokolenia w rodzinie, na fakt, że dopiero dziadkowie mogą niespiesznie, spokojnie, z pełnym zaangażowaniem zajmować się wnukami, dać im to, czego nie mogli dać własnym dzieciom. Życzył dziadkom i babciom zdrowia,energii,  długich lat życia w dobrych relacjach rodzinnych. Przewodniczący Rady Powiatu - Sylwester Kaczmarek - aspirujący do roli dziadka - przekazał wiele ciepłych słów obecnym na spotkaniu seniorom podkreślając, jak wielkie szczęście mają te  rodziny, gdzie dziadkowie są blisko i emocjonalnie i terytorialnie.

Część artystyczną spotkania rozpoczęły przedszkolaki od "Aniołówe Stróżów" prezentując jasełka. Grupę Jeżyków przygotowały P. Katarzyna Łuszxczyńska i P. Klaudia Zientara. Podziwialiśmy małych artystów w wymagająch rolach aniołków, Świętej Rodziny, Trzech Króli i pastuszków. Zachwycały z wielką dbałością o każdy szczegół stroje aktorów, układy choreograficzne i pięknie śpiewane kolędy. Na koniec występów przekazano życzenia dla obecnych przyszywanych babć i dziadków. Podziękowaniem za występy i życzenia były gromkie brawa i upominki przekazane dla dzieci.

Następnie w urozmaiconym repertuarze wystąpiła grupa Biedronek z Przedszkola Nr 4 pod kierunkiem P. Justyny Orlik, P.Kamili Widyńskiej i P. Małgorzaty Walczak. Były inscenizacje, były układy taneczne,  a szczególnie zachwyciło publiczność tango wykonane przez młodych tancerzy. Wielkie brawa świadczyły o docenieniu przez publiczność  umiejetności i pasji z jaką przedszkolaki prezentowały umiejętności taneczne.

Tradycją Domu jest, że pensjonariusze w czasie integracyjnych spotkań prezentują repertuar dla najmłoszych gości. Tym razem seniorzy przedstawili scenkę "Małpa w kąpieli" Aleksandra Fredry, zaprezentowali "Muchę w mucholocie" i "Wesołe nutki". Występ "starszaków" bardzo podobał się przedszkolakom, było dużo śmiechu i braw. Program przygotowali pracownicy Domu - Małgorzata Gajewska i Arkadiusz Mamcarz . Po krótkiej ,międzypokoleniowej zabawie integracyjnej przedszkolaki musiały wracać do swoich placówek,  a babcie i dziadkowie oddali się tanecznym rytmom, spożywaniu słodkiego posiłku i rozmowom towarzyskim. 

Dziękujemy wszystkim artystom za uświetnienie obchodów Święta Babć i Dziadków i wspólną zabawę.


A A A
12.01.2018
godz.14:30
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość