przejdź do Sochaczew.pl
72879 odwiedzin
Obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka w Dziennym Domu

22 stycznia w siedzibie Domu odbyło się spotkanie integracyjne z okazji obchodów Dnia Babci i Dnia Dziadka. Tradycyjnie seniorzy gościli przedstawicieli najmłodszego pokolenia sochaczewian. Tym razem były to „Krasnale” - grupa 5-cio latków z Miejskiego Przedszkola Nr 4 z -prowadzącą rytmikę Panią Moniką Smyczek.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Panem Sylwestrem Kaczmarkiem – Przewodniczącym Rady Miejskiej, Panem Piotrem Osieckim – Burmistrzem Miasta i Panem Markiem Fergińskim – Z-cą Burmistrza, Radni Miejscy w osobach Pani Haliny Kuzińskiej i Pana Edwarda Stasiaka, Pani Monika $Radwańska- dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4, Pani Joanna Majewska – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy, Pani Ewa Lembke – Dyrektor Integracyjnego Żłobka Miejskiego, przedstawiciele seniorskich organizacji pozarządowych i przedstawiciele lokalnych mediów.

Przybyłych powitała Teresa Michałowska – Dyrektor Domu, następnie głos zabrali przedstawiciele władz. Pan Burmistrz – jako podwójny dziadek zwrócił się do zebranych podkreślając rolę i znaczenie babć i dziadków w rodzinach a także w społeczeństwie. Zwrócił uwagę na istotne różnice w wyglądzie, zachowaniu i aktywności osób starszych na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Życzył zdrowia, energii, zapału do dzielenia się miłością, mądrością i doświadczeniem życiowym, do czynnego udziału w życiu kulturalnym i społecznym. Przewodniczący Rady Miejskiej również skierował najlepsze życzenia do zgromadzonych babć i dziadków. Zdrowia, odwzajemnionej miłości wnuków życzyła Dyrektor Domu.

Młodzi artyści z Przedszkola Nr 4 zaprezentowali okolicznościowy program: piosenki, wiersze, układy choreograficzne wyrażały ciepłe uczucia do babć i dziadków. W części programu – seniorzy dzieciom – grupa artystyczna Dziennego Domu przedstawiła zabawny wiersz Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, grupa wokalna wykonała piosenkę a „przyszywana „ babcia Stasia opowiedziała o zabawach i zabawkach z czasów własnego dzieciństwa i obdarowała przedszkolaków szmacianymi lalkami i piłkami wykonanymi przez pensjonariuszy DDPS w ramach terapii zajęciowej. Zabawę integracyjną w które brali udział seniorzy , zaproszeni goście i przedszkolaki poprowadziła Pani Monika Smyczek, a zabawę taneczną – zespół Old Boy's.

A A A
22.01.2016
godz.08:13
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość