przejdź do Sochaczew.pl
72879 odwiedzin
Spotkania z wolontariuszami - edukacja i wsparcie

   Pensjonariusze Dziennego Domu mają przyjemność regularnie gościć Pana Jerzego Kocimskiego – niezwykłego seniora, człowieka o szerokich zainteresowaniach, pilota wycieczek, przewodnika turystycznego, hobbystę. Przykład Pana Jerzego dowodzi, że w starszym wieku można żyć bardzo aktywnie, osiągać satysfakcję z działalności społecznej, podejmować różne inicjatywy z wykorzystaniem własnych, bogatych doświadczeń.

Pan Kocimski w każdy poniedziałek spotyka się z Pensjonariuszami i przez dwie godziny prowadzi interesujące prelekcje, pokazy, dyskusje. Przybliża ciekawe miejsca na ziemi, opowiada o niezwykłych ludziach, o tradycji, historii, własnych podróżach i przygodach. Udostępnia własne, bogate kolekcje. Radzi jak żyć, by żyć dłużej i w lepszym zdrowiu. Propaguje aktywność umysłową, zachęca do czytania, do interesowania się wieloma dziedzinami.

 W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek odwiedza nas ks.prałat Antoni Jaszczołt – nasz honorowy senior. Wśród pensjonariuszy znajduje wdzięcznych słuchaczy i dyskutantów. Odpowiada na wiele poruszanych tematów związanych z początkiem chrześcijaństwa, historią, tradycjami. W rówieśniczym kręgu porusza się wiele tematów, uzyskuje się wiedzę ale także i wsparcie duchowe.

Jesteśmy wdzięczni Wolontariuszom za poświęcany czas, za dzielenie się swoją wiedzą, zainteresowaniami, za dawanie przykładu, że w każdym wieku można być potrzebnym, pomocnym,

A A A
29.03.2012
godz.08:40
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość