przejdź do Sochaczew.pl
72814 odwiedzin
Dzień Babci i Dziadka

  

Już 13 stycznia świętowano w Dziennym Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Głównym powodem przesunięcia o tydzień terminu obchodów tych Świąt były rozpoczynające się już 16 stycznia ferie zimowe dla dzieci. A dzieci tradycyjnie od lat przygotowują oprawę artystyczną tych Dni.

W siedzibie Domu z pensjonariuszami spotkali się przedstawiciele samorządu z Panią Joanną Kamińską – Naczelnikiem Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia, dyrektorzy placówek pomocowych i żłobka miejskiego a także reprezentanci organizacji pozarządowych skupiających seniorów z Sochaczewa.

W imieniu Burmistrza Pani Naczelnik życzyła wszystkim babciom i dziadkom zdrowia, miłości , pociechy z wnuków i długich lat szczęśliwego życia. Podzieliła się również osobistymi refleksjami dotyczącymi roli dziadków w rodzinie.

W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z Przedszkola św. Aniołów Stróżów z przedstawieniem Jasełek. Doskonale poradziły sobie z rozbudowanymi rolami wywołując podziw i wzruszenie u widzów. Pensjonariusze podziękowali brawami i łakociami a sami zaprezentowali zabawny występ „Szła babeczka do laseczka”.

Następnie w repertuarze słowno muzycznym wystąpił zespół Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod dyrekcją pani Prezes Alicji Ozimek do którego spontanicznie dołączali widzowie. Wspólna zabawa zwieńczona została występem kapeli ze związku Emerytów i Rencistów , która przygrywała do tańca uczestnikom spotkania.

W przerwie częstowano ciastem, kawą i herbatą, dzielono się wrażeniami ze spotkania, wspólnie śpiewano popularne biesiadne piosenki.

 

 

A A A
14.01.2012
godz.08:43
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość